Keuzehulpen Ontwikkelen Implementeren Manifest Team Blog Contact
7 september 2018
Ir. Regina The
Algemeen directeur
ZorgKeuzeLab
ICD keuzehulp

Leidse Ouderengeneeskunde Dagen: Samen beslissen bij een ICD

Op donderdag 27 en vrijdag 28 september 2018 vinden de Leidse Ouderengeneeskunde Dagen plaats. Bij deze editie van de nascholingscursus zal extra aandacht worden besteed aan onderwerpen waar samenwerking nog niet vanzelfsprekend loopt, zowel tussen behandelaars onderling als tussen behandelaar en patiënt.

Met de toename van het aantal ouderen in Nederland groeit ook het aantal patiënten met ouderdom-gerelateerde aandoeningen. Om deze patiënten optimaal te behandelen en ondersteunen is de samenwerking tussen zorgverleners onderling cruciaal, evenals een goede communicatie en afstemming tussen zorgverlener en patiënt.

Tijdens de Leidse Ouderengeneeskunde Dagen is daarom aandacht voor zowel ouderdom-gerelateerde aandoeningen, samenwerking tussen zorgverleners én communicatie en afstemming met patiënten.

Zo zal Dilek Yilmaz, arts-onderzoeker bij het LUMC, op vrijdag 28 september een korte presentatie geven over ICD keuzehulp en hoe dit het proces van samen beslissen tussen patiënt en behandelaar ondersteunt.

Voor aanvullende informatie over deze en andere keuzehulpen kunt u op de 28e ook terecht bij de informatiestand van ZorgKeuzeLab. U kunt ons op vrijdag vinden tijdens de pauzes bij de informatiemarkt.

Programma

Nadere informatie over het evenement en het programma kunt u vinden op de website van de Leidse Ouderengeneeskunde Dagen.

De Leidse Ouderengeneeskunde Dagen worden georganiseerd door het LUMC, in samenwerking met de Leyden Academy on Vitality and Ageing, de afdeling Ouderengeneeskunde van het LUMC, de afdeling Public Health en Eerstelijnsgeneeskunde van het LUMC, Laego, zorgorganisaties Topaz en Marente en Boerhaave Nascholing.

Meer weten?

De ICD Keuzehulp is een initiatief van de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie in samenwerking met Stichting ICD dragers Nederland met ZorgKeuzeLab als ontwikkel- en implementatiepartner. Een expert panel van patiëntvertegenwoordigers en zorgprofessionals, variërend van cardiologen en geriaters tot een medisch ethicus, hebben samen de inhoud bepaald van de ICD Keuzehulp.

Meer informatie over de ICD keuzehulp vind je hier.


Laatste berichten

Voorloper in samen beslissen: het Maastricht UMC+ oncologieteam doet het al 3 jaar
Ruim 3 jaar geleden startte het oncologieteam van het Maastricht UMC+ met 'samen beslissen'. Ze gebruiken onze Dikkedarmkanker keuzehulp in de voorlichting voor patiënten en zijn hiermee een van de landelijke voorlopers. Een terugblik: wat was de rationale en wat heeft het opgeleverd voor patiënt en arts?
Annette van den Berg 11 feb '19
Keuzehulp voor mannen met plasklachten effectiever dan traditionele voorlichting
Ir. Asako Takahashi 4 feb '19
Gezocht: artsen voor deelname aan stressincontinentie keuzehulp studie
Drs. M.B.E. Gerritse 15 jan '19
Samen beslissen en hoe digitale keuzehulpen daarbij kunnen helpen
Ir. Asako Takahashi 15 jan '19
Borstreconstructie keuzehulp op het NVPC congres
Drs. J. ter Stege 6 dec '18
Terug naar alle berichten
Laatste berichten
11 feb '19 Voorloper in samen beslissen: het Maastricht UMC+ oncologieteam doet het al 3 jaar
4 feb '19 Keuzehulp voor mannen met plasklachten effectiever dan traditionele voorlichting
15 jan '19 Gezocht: artsen voor deelname aan stressincontinentie keuzehulp studie
15 jan '19 Samen beslissen en hoe digitale keuzehulpen daarbij kunnen helpen
6 dec '18 Borstreconstructie keuzehulp op het NVPC congres
Archief
2019 (4 berichten)
2018 (30 berichten)
2017 (22 berichten)
2016 (17 berichten)
2015 (19 berichten)
2014 (13 berichten)
2013 (4 berichten)
Samen beter kiezen
Direct naar
Keuzehulpen
Zorgvuldig ontwikkelen
Succesvol implementeren

Uitgangspunten
Team
Contact
Actueel
Blog
Privacy- en cookieverklaring © ZorgKeuzeLab